Azərbaycan Ordusu Xankəndinə doğru irəliləyir - POLKOVNİK
Əks-hücum əməliyyatları başlayan gün Azərbaycan Ordusu tərəfindən 7 kənd işğaldan azad edildi. Bundan sonra insanlar yenidən ordumuzun zəfər xəbərini intizarla gözləməyə başladılar. “Niyə hansısa kənd, rayon alınmır?” fikirlər səslənməyə başlayıb.
Bu barədə Redaktor.az-a danışan ehtiyatda olan polkovnik, hərbi ekspert Şair Ramaldanov deyib ki, döyüşlər plan üzrə aparılır.
“Əgər hansısa kəndlərin adı çəkilmirsə, deməli əməliyyatlar o istiqamatdə yox, daha açıqlıq ərazilərdə davam edir. Bizim ordumuzun bölmələri qarşıya qoyulan tapşırıqları yerinə yetirirlər. Düzdür, düşmənin müqaviməti getdikcə artır, amma buna baxmayaraq Azərbaycan Ordusunda olan yeni nəsil silahlarla düşmən tərəfə maksimum dərəcədə zərbələr endirilir və bununla da ordu hədəfə - Xankəndinə və digər işğal altında olan ərazilərimizə doğru irəliləməyə davam edir".