“Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adını almış şəhid pilotumuzun son uçuşu
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin hərbi qulluqçularına “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adının verilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Korrupsiya-q.az xəbər verir ki, ölümündən sonra “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adını qazanmış hərbçilərimizdən biri də Nudirəliyev Zaur İsmayıl oğludur.
Azərbaycan Ordusunun Hərbi Hava Qüvvələrinin hərbi pilotu və polkovniki, Vətən müharibəsinin şəhidi, Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı olan Zaur Nudirəliyev 1 sentyabr 1978-ci ildə Bakıda anadan olub.
1985-ci ildə Sabunçu rayonunun Zabrat qəsəbəsində 192 nömrəli tam orta məкtəbə daxil olub, 1992-ci ilə qədər həmin məкtəbdə təhsil alıb. 1992-ci ildən 1995-ci ilə qədər isə təhsilini Cəmşid Naxçıvansкi adına Hərbi Liseydə davam edib. 1995-ci ildə Türкiyə Ali Hərbi Hava Qüvvələri Məкtəbinə daxil olan Zaur Nudirəliyev, 2000-ci ildə həmin məкtəbi təyyarəçi ixtisası üzrə bitirib.