İstirahət günlərində hava necə olacaq?
Tarix:20-07-2019, 10:00
İstirahət günlərində səyahətə çıxanlar üçün hava proqnozu açıqlanıb.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Departamentindən Unikal.org-a verilən məlumata görə, Böyük və Kiçik Qafqazda yaxın iki gündə hava yağmursuz keçəcək, qərb küləyi əsəcək, havanın temperaturu dağətəyi rayonlarda 33-38, dağlıq rayonlarda 23-28 dərəcə isti təşkil edəcək.
Lənkəran-Astara bölgəsində günəşli hava şəraiti müşahidə olunacaq, şərq küləyi əsəcək, havanın maksimal temperaturu 32-37 dərəcə isti təşkil edəcək.
Aran rayonlarında günəşli hava şəraiti müşahidə olunacaq, qərb küləyi əsəcək, havanın maksimal temperaturu 34-39 dərəcə isti təşkil edəcək.
Naxçıvan MR-da yağmursuz hava şəraiti müşahidə olunacaq, qərb küləyi əsəcək, havanın maksimal temperaturu 34-39 dərəcə isti təşkil edəcək.
Paytaxt qonaqlarının isə nəzərinə çatdırırıq ki, yaxın iki gündə yağmursuz hava şəraiti müşahidə olunacaq, şimal-qərb küləyi arabir güclənəcək.
Havanın maksimal temperaturu 30-35 dərəcə isti təşkil edəcək.