2024-сü ilin yanvar-mart ayları ərzində tikinti təşkilatları və fərdi sahibkarlar tərəfindən 1303,2 min manat həcmində tikinti işləri yerinə yetirilmişdir. Görülmüş tikinti işlərinin 122,2 min manatını və ya 9,4 faizini tikinti, yenidənqurma, genişləndirmə, texniki avadanlıqlar və cihazlarla yenidən təchiz edilməsi işləri, 640,0 min manatını və ya 49,1 faizini əsaslı təmir, 541,0 min manatını və ya 41,5 faizini isə cari təmir işləri təşkil etmişdir.
2024-сü ilin yanvar-mart ayları ərzində bütün maliyyə mənbələri hesabına əsas kapitala yönəldilmiş investisiyanın həcmi 397,4 min manat olaraq əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 41,7 faiz çox olmuşdur. İstifadə olunan investisiyanın 361,6 min manatı və ya 91,0 faizi dövlət vəsaiti, 35,8 min manatı və ya 9,0 faizi isə qeyri dövlət vəsaitləri hesabına olmuşdur.
Cari ilin yanvar-mart ayları ərzində əhalinin şəxsi vəsaiti hesabına ümumi sahəsi 110,0 kv.m olan fərdi yaşayış evləri istifadəyə verilmişdir ki, bu da əvvəlki ilin müvafiq dövrünə nisbətən 706,0 kv.m və ya 13,5 dəfə az olmuşdur.
Yerinə yetrilmiş tikinti işlərinin əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisəsi (faktiki qiymətlərlə) aşağıdakı cədvəldə göstərilmişdir.