Goranboyda mehmanxana (hotel) və mehmanxana tipli obyektlərin fəaliyyəti haqqında+FOTO!"
Tarix:14-06-2024, 11:40
2024-cü ilin ilk beş ayı ərzində Goranboy rayonunda 4 mehmanxana fəaliyyət göstərmişdir ki, həmin mehmanxanalarda nömrələrin sayı 57, yerlərin sayı isə 138 çarpayıdır.
2024-cü ilin yanvar-may aylarında mehmanxana (hotel) və mehmanxana tipli obyektlərdə yerləşdirilmiş şəxslərin sayı 608 nəfər olmuşdur.
Bu dövr ərzində mehmanxana (hotel) və mehmanxana tipli obyektlərdə keçirilmiş gecələmələrin sayı 2023-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 3,2 faiz artaraq 2134 olmuşdur.
2024-cü ilin yanvar-may aylarında mehmanxana (hotel) və mehmanxana tipli obyektlərin gəlirləri 78,6 min manat olmuşdur ki, onun da 45,8 faizi nömrələrin (otaqların) təqdim olunması üzrə xidmətlərdən, 5,0 faizi ictimai iaşə xidmətlərindən, 49,2 faizi digər xidmətlərin göstərilməsindən əldə edilmişdir.
2024-cü ilin yanvar-may aylarında mehmanxana (hotel) və mehmanxana tipli obyektlərin birdəfəlik tutumundan istifadə 10,1 faiz səviyyəsində olmuşdur.