"Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" nin yeni rəhbəri kimdir?
Tarix:23-10-2013, 11:14
"Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" nin yeni rəhbəri kimdir?Azərbaycan prezidentinin yeni sərəncamı ilə yaradılan “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə sədr təyin olunub.
“Axar.az"ın verdiyi xəbərə görə, İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Rauf Göyüş oğlu Vəliyevin “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin sədri təyin edilməsi haqda qərar qəbul edib.
Rauf Vəliyev kimdir?
Xəzər Dəniz Neft Donanmasının Səbail rayon idarəsində çalışıb. Bir neçə il orada çalışdıqdan sonra həmin idarənin Xarici iqtisadi əlaqələr şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib. "ARDNŞ" rəhbərliyinə Rövnəq Abdullayev gətiriləndən sonra isə Rauf Vəliyev də "SOCAR"ın əsas ofisinə gətirilir. Əslən Cəbrayıl rayonundandır və Rövnəq Abdullayevə yaxınlığı ilə tanınır.