Saxta sənədlə Azərbaycana keçənlər saxlanıldı
Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) əməkdaşları saxtalaşdırılmış sənədlərlə Azərbaycan sərhədini keçməyə cəhd edən şəxsləri saxlayıb.
"Korrupsiya və Qanun" saytı xəbər verir ki, DSX-nin mətbuat mərkəzindən AzVision.az-a verilən məlumata görə, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda 012 nömrəli “Dubay-Bakı” aviareysi ilə Azərbaycana gələn Pakistan vətəndaşları Avan Şokas Hüseyn və İrfan Məhəmmədin pasportlarında saxta Türkiyə Respublikası vizası və üzərinə yapışdırılmamış saxta Avstraliya vizası aşkar olunub.
DSX əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində həmçinin 334 nömrəli “İstanbul-Bakı” aviareysi ilə Azərbaycan gələn Nigeriya vətəndaşı Metobor Oke pasportunda Azərbaycan Respublikasına məxsus saxta elektron viza olduğu üçün saxlanılıb. Araşdırma aparıldıqdan sonra saxlanılan şəxslər geri qaytarılıb.