Azyaşlı avtobusda konduktorluq edir
Təxminən 8-10 yaşı olan uşaq avtobusda konduktor edir. O, avtobusun ön hissəsində şitin üzərində oturaraq minib- düşənlərdən pul alır.
Görüntülər paytaxtda, sərnişindaşıma ilə məşğul olan 60 nömrəli avtobusda çəkilib. Təhsildən yayınan uşağın təhlükəsizliyi qorunmamaqla yanaşı, həm də onun əməyindən istifadə edilir. Məsələni araşdırmaq üçün daşıyıcı şirkətlə əlaqə saxladıq. Bildirildi ki, həmin görüntülər 60 nömrəli avtobusda çəkilməyib. Ümumiyyətlə isə heç vaxt bu avtobuslarda az yaşlıların əməyindən istifadə edilmir.
Bakı Nəqliyyat Agentliyinin İctimai Əlaqələndirmə və Marifləndirmə şöbəsinin müdiri Mais Ağayev bildirir ki, həmin görüntülərin hansı avtobus xəttində çəkildiyinin müəyyən etmək üçün artıq agentlik araşdırmaya başlayıb. Mais Ağayev deyir ki, mütəmadi olaraq agentlik daşıyıcı şirkətlərə bu baradə xəbərdarlıq edir.
Belə hallara hansı sərnişin avtobusunda yol verilərsə, agentlik bununla bağlı tədbirlər görəcək.