Bakıda şagirdi tənbeh edən müəllim cəzalandırıldı
Bakı şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) 195 nömrəli tam orta məktəbdə şagirdin müəllim tərəfindən döyülməsi barədə yayılan məlumata münasibət bildirib.
BŞTİ-nin mətbuat xidmətindən Oxu.Az-a verilən xəbərə görə, Qaradağ rayonu, 195 nömrəli tam orta məktəbdən daxil olan məlumatda qeyd olunub ki, həmin məktəbin idman müəllimi Famil Əbilov IX sinif şagirdi Cavid Nuriyevə fiziki tərbiyə dərslərində dəfələrlə iştirak etmədiyi üçün irad bildirib və digər idman müəllimlərinin yanında onu tənbeh edib. Müəllimin məqsədi şagirdə intizam qaydalarına riayət etməməsini bildirməkdən və onu tədrisə cəlb etməkdən ibarət olub.
Qeyd olunub ki, Famil Əbilov 35 ildir 195 nömrəli tam orta məktəbdə müəllim işləyir. İşlədiyi dövrdə heç bir intizam tənbehi almayıb və kollektiv üzvlərinin hörmətini qazanıb. Bu məsələ ilə əlaqədar məktəb rəhbərliyi tərəfindən F.Əbilov barəsində intizam tənbehi görülüb.
Xatırladaq ki, Bakı şəhər sakini Elnarə Nuriyeva Qaradağ rayon Polis İdarəsinə ərizə ilə müraciət edərək, övladı, Ələt qəsəbəsində yerləşən 195 saylı orta məktəbin şagirdi, 12 yaşlı Cavid Nuruyevin həmin məktəbin Famil adlı idman müəllimi tərəfindən döyüldüyünü bildirib.