Qanun keşiyində.
Tarix:18-04-2023, 19:16
Notariat və vətəndaşlıq aktları orqanlarının iqtisadi hüquqi prosesslərinin tənzimlənməsində mühüm əhəmiyyəti nəzərə alınaraq bu orqanlarda da əsaslı islahatlar həyata keçirilmiş,onların fəaliyyətinin yeni dövrün tələblərinə uyğunlaşdırılması diqqət mərkəzində olmuşdur.
Bütün sahələrdə əhalinin rifahının,onlara göstərilən hüquqi xidmətin yaxşılaşdırılmasını daim diqqət mərkəzində saxlayan Ulu Öndər Heydər Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında vətəndaşlıq vəziyyəti aktlarının dövlət qeydiyyatı işinin təkmilləşdirilməsi haqqında” 31 iyul 2002-ci il tarixli Fərman-ı ilə qeydiyyatla bağlı bəzi səlahiyyətlər yerli icra hakimiyyətlərinə verilmiş,habelə vətəndaşlıq vəziyyəti aktlarının səyyar şəkildə də aparılması qaydaları müəyyən edilmişdir.Bu gün işlərini günün tələbləri səviyyəısində quran Notariat orqanları əhaliyə yüksək səviyyədə xidmət göstərir.Belə notariat ofislərindən biri olan Beyləqan rayon 1-saylı Notariat Ofisinin xüsusi notariusu Qasımov Cəsarət Məmiş oğlu işlədiyi müddət ərzində əhalinin böyük hörmətini qazanmış Cəsarət müəllimə biz də öz növbəmizdə uğurlar arzulayırıq.
Qarşıdan gələn 11 ayın sultanı olan Ramazan bayramını təbrik edirik.