Ədliyyə Nazirliyi Nuraya zor tətbiq edən məhkəmə icraçılarının hərəkətlərini araşdırır
7-də Quba rayon Məhkəməsində məhkəmə icraçıları dekabrın Ötən il Tərəfindən 10 yaşlı Nuray Bayramzadəyə qarşı zorakılıq edilməsi məsələsi ilə Bağlı ədliyyə Nazirliyi Tərəfindən aparılan Araşdırmalar Davam etdirilir.
Nazirlikdən Trend-ə -ə verilən məlumata görə, hazırda məhkəmədə aparılan daxili təhqiqatda məhkəmə icraçılarının qərarın icrası zamanı Etik davranış qaydaları araşdırılır:
"Əgər məhkəmə icraçılarının hərəkətlərində qanun pozuntusu aşkarlanarsa, həmin şəxslər barəsində müvafiq Tədbirlər görüləcək".
Qeyd edək ki, sosial şəbəkələrdə Quba rayon icra şöbəsinin icra məmurları Tərəfindən ötən ilin dekabrın 7-də yetkinlik yaşına çatmayan N.Bayramzadənin xalasından alınaraq atası Əvəz Bayramova verilməsi barədə məhkəmə qətnaməsinin icrası prosesində icra məmurlarının azyaşlıya zor tətbiq etməsi ilə Bağlı videogörüntü yayılıb.