Azərbaycanın bu addımı erməniləri ŞOKA SALDI - FOTO
Ermənilər Azərbaycanın işğal altında olan və vaxtilə azərbaycanlıların yaşadığı şəhərlərin adlarının markalaşdırılmasından narahatdır.
Publika.az xəbər verir ki, xüsusilə, qondarma Dağlıq Qarabağ separatçıları ötən əsrdə işğal edilmiş qədim Azərbaycan şəhərlərinin dünya bazarında məhz Azərbaycan adından sərgilənməsi erməniləri şoka salıb.
Həqiqəti "həzm" edə bilməyən Ermənistan mediasında dərc olunan xəbərlərin birində belə qeyd edilib:
“Azərbaycan erməni "şəhərlərinin" şərəfinə marka və şərab istehsal etməyə başlayıb. Tovuzda fəaliyyət göstərən şərab fabriki son illərdə "qədim erməni şəhərlərinin" adları ilə spirtli içkilər istehsal edir və onları azərbaycanlı kimi təqdim edir. "QARABAG Extra X.O." adlı spirtli içki ilə yanaşı, fabrikdə "SUSA Extra" adlanan brend altında da spirtli içki istehsalına başlanıb. Azərbaycanda fəaliyyət göstərən digər bir istehsalçı fabrik isə “İrəvan qalası” adı altında şərab buraxır. Bu şərabı Azərbaycan müxtəlif beynəlxalq sərgilərdə və şərab festivallarında tez-tez təqdim edir”.