Zərdaba yollanan reportyor qrupumuza çəkiliş aparmağa icazə verilmədi.
Görülən bütün tədbirlərə baxmayaraq regionlarda hələ də çoxsaylı problemlər qalmaqdadır. Həmin problemlərin aradan qaldırılması ilə bağlı yerli icra orqanları heç bir lazımi tədbirlər görmür. "Korrupsiya və Qanun" saytının aldığı məlumat əsasən elə Zərdabdan XALQ.AZ-a daxil olan şikayətlərdə bitmir. Yerli əhali müraciət etdiyi problemləri ilə bağlı şikayətlərinə baxan yoxdur. Problemi işıqlandırmaq və real vəziyyətlə tanış olmaq üçün XALQ.AZ-ın reportyor qrupu Zərdaba yollanıb. Amma.. Amma icra hakimiyyətinin əməkdaşları reportyor qrupumuza reportaj hazırlamağa və onların peşə fəaliyyətlərini yerinə yetirmələrinə mane olub. Belə ki, icra hakimiyyətinə müraciət edərək çəkiliş aparılmasını bildirdikdə icra başçısını köməkçisi kimi adını təqdim etməyən əməkdaş çəkiliş aparmasına imkan verməyib. Halbuki bütün dövlət strukturları KİV-ə görülən işlər barədə məlumat verməyə və içtimayyəti maraqlandıran suallara açıqlama vermələri Azərbaycan Respublikası KİV haqqında qanunla tənzimlənir. Bu gün ölkə başçımızın bir başa nəzarətində olan bölgələrdə quruculuq və abadlıq işləri yüksək səviyyədə həyata keçirilir. Lakin Zərdabda bu işlər hansı səviyyədə aparılması məlum deyil. Cox güman ki, yüksək səviyyədə aparılır buna şübhəmiz yoxdur icra hakimiyyətnin başçısı Lütvəli Babayev təyin olunan gündən şəhərdə apardığı quruculuq və abadlıq işləri buna bariz nümünədir.2015-ci ilin 9 ayının yekunlarına dair hesabatda əks olunub . Bu sadəcə kağız üzərində mi əks olunub? Qış aylarına Zərdab sakinləri üçün lazımi tədbirlər görülüb?. İcra strukturunda çalışan bir dəstə qrup məqsədyönlü şəkildə görülən işləri qaralayırlar,necə deyərlər “sapı özümüzdən olan balta” misalı bu əməllərə tam uygün gəlir. Zərdab İcra Hakimiyyəti başçısı Lütvəli Babayev təyinatında sonra bu amillər ərsəyə gəlib.Maraqlıdır, görəsən rəhbərin gördüyü işləri niyə qaralamaq istəyirlər?
Niyə əməkdaşlarımızın reportaj hazırlanmasına icazə verilmir?
Sonda xatırladaq ki, bütün maneələrə baxmayaraq yaxın günlərdə Zərdabda hazırlayacağımız geniş videoreportajı oxucularımızın diqqətinə təqdim edəcəyik.