Bir dərman istəsən dərdinə əgər,
Gizlətmə dərdini,təbibə göndər.
N.Gəncəvi.
Azərbaycan tibb elminin yaratdığı xariqələr gündən-günə,aydan-aya,ildə-ilə daha da parlaq şəkildə özünü büruzə verir.İndi həkimlərimiz xoş sorağı yaxın-uzaq tibb ocaqlarından eşidilməkdədir.Gecəsini gündüzünə qatıb xəstənin çarpayısından bir an belə ayrılmayan həkimlərimiz barəsində nə qədər xoş sözlər söyləsək bitib tükənməz.Hər bir insan xəstələnəndə onun ümid dolu gözləri ağ xalatlı həkimlərə zillənir,onlardan dərdlərinə əlac diləyirlər.Cəımiyyətimizn sağlamlığı keçiyində fədakarcasına çalışan,Hippokrat andına sadiq qalan,sevib-seçdiyi peşəsi ilə fəxrimiz olan həkimlərimiz çoxdur.İnsan sağlamlığı üçün əzmlə çalışan həkimlərimizdən biri də Sabunçu rayonu 12 saylı poliklinikanın laboratoriya şöbəsinin müdiri Məcidova Xatın Müsəllim qızı 1997-ci ildən 12 saylı poliklinikanın laboratoriyasında 10.000-dən yuxarı əhaliyə xidmət göstərir,iki övladı var,onunla çiyin-çiyinə çalışan laboratotiyanın tibb işçiləri İzzətxanım Quliyeva,Şəlalə Qürbətova başda baş həkim Samiyə Abulkərimova və Vüsalə Rzayevanın əməyi danılmazdır.
Biz də öz növbəmizdə bu kollektivə peşə yollarında uğurlar arzulayırıq.
Qarşıdan gələn 11 ayın sultanı olan Ramazan bayramını təbrik edirik.
Ceyhun.