2021-2023-cü illərdə Saatlı rayonunda “Tikintinin əsas göstəriciləri haqqında” məlumat
2023-сü il ərzində 9 tikinti təşkilatı və fərdi sahibkarlar tərəfindən 6944,4 min manat həcmində tikinti işləri yerinə yetirilmişdir. Görülmüş tikinti işlərinin 4471,7 min manatını və ya 64,4 faizini tikinti, yenidənqurma, genişləndirmə, texniki avadanlıqlar və cihazlarla yenidən təchiz edilməsi işləri, 647,1 min manatını və ya 9,3 faizini əsaslı təmir işləri, 1797,2 min manatını və ya 25,9 faizini cari təmir işləri, 28,4 min manatını və ya 0,4 faizini isə sair təmir işləri təşkil etmişdir.
İl ərzində bütün maliyyə mənbələri hesabına əsas kapitala yönəldilmiş investisiyanın həcmi 11811,6 min manat olaraq əvvəlki illə müqayisədə 64,2 faiz çox olmuşdur. İstifadə olunan investisiyanın 7718,4 min manatı və ya 65,3 faizi dövlət vəsaiti, 4093,2 min manatı və ya 34,7 faizi isə qeyri dövlət vəsaitləri hesabına olmuşdur. İnvestisiyaların 5530,7 min manatı məhsul istehsalı sahələrinə, 4787,9 min manatı xidmət sahələrinə, 1493,0 min manatı isə yaşayış evlərinin tikintisinə yönəldilmişdir.